Ełk i okolice

Ełk i okolice

W recepcji Hotelu „Rydzewski ***” udzielamy informacji na temat atrakcji czekających na Państwa w Ełku i regionie:

Ełk – jest miastem ekologicznym, położonym na obszarze Zielonych Płuc Polski nad rzeką i jeziorem o tej samej nazwie. To jeden z ostatnich w Europie bastionów nieskażonej przyrody i niezwykłych walorów krajoznawczych. W samym mieście zachwycają secesyjne kamieniczki znajdujące się głównie przy ulicach Armii Krajowej i Kościuszki. Wędrując dalej w stronę jeziora można dotrzeć do ruin zamku krzyżackiego z XIV wieku. Godne uwagi są także: odrestaurowana Wieża Ciśnień oraz kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego znajdujący się przy ulicy Wojska Polskiego.

Ełcka Kolej Wąskotorowa – przejażdżka Koleją Wąskotorową na trasie Ełk – Sypitki połączona ze zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa i piknikiem. Na zamówienie są realizowane rejsy na dłuższe trasy dla grup zorganizowanych.

Spływy kajakowe – rzeka Ełk ( nosząca różne nazwy na różnych odcinkach rzeki ) jest idealnym ciekiem wodnym do zorganizowania spływów kajakowych. Można wybrać trasy o różnej długości. Zapraszamy także na Czarną Hańczę.

Kanał Augustowski – kanał o długości 101,2 km łączący dorzecze Wisły i Niemna zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Różnica poziomów wody uregulowana została przez budowę 18 śluz i 29 upustów. Dziś Kanał Augustowski wraz z przyległymi jeziorami stanowi atrakcyjny szlak wodny. Popularne są rejsy organizowane przez Żeglugę Augustowską , szczególnie „Szlakiem Papieskim”, po którym pływał Papież Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Ojczyzny.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie – położony między Ruciane-Nida a Mikołajkami park o powierzchni ok. 100ha założony przez dr Andrzeja Krzywińskiego. Można tu zobaczyć wiele dzikich zwierząt rzadko spotykanych na wolności: bizony, żubry, bobry, wilki, rysie, jelenie, sarny, daniele, tarpany oraz wiele gatunków ptaków.

Święta Lipka – zespół architektoniczny złożony z kościoła i klasztoru nazywany „perłą baroku”. Bogate zdobienia i różnorodność dekoracji zachowały się w idealnym stanie. W kościele w świętej Lipce odbywają się koncerty organowe.

Wilczy Szaniec Gierłoży – był jedną z kwater Hitlera. Położony w pobliżu Kętrzyna, doskonale zamaskowany kompleks bunkrów do końca II wojny światowej nie został wykryty ani przez wywiad aliancki ani radziecki.

Bunkry w Mamerkach – stanowią kompleks doskonale zachowanych obiektów mieszkalno-obronnych z czasów II wojny światowej. Cała kwatera rozmieszczona jest w lesie między jeziorem Mamry a linią kolejową Kętrzyn-Węgorzewo.

Twierdza Boyen w Giżycku – otoczony murem kamienno-ceglanym kompleks fortyfikacyjny wybudowany w połowie XIX wieku.

Mosty w Stańczykach – mosty nieczynnej linii kolejowej wybudowane zostały na początku XX wieku na wzór akweduktów włoskich wypoczynek hiszpańskich. Mają długość 250 m i wysokość 36,5 m.

Piramida w Rapie – w pobliżu Bani Mazurskich w miejscowości Rapa znajduje się „mazurska piramida”. Jest to grobowiec Rodziny von Farenheid zbudowany na wzór piramidy Cheopsa.

Piękna Góra pod Gołdapią – na północ od Ełku znajduje się góra przystosowana do uprawiania sportów zimowych tj. narciarstwo zjazdowe i saneczkarstwo. Baza rekreacyjna oferowana na górze umożliwia czynny wypoczynek także latem; tor saneczkowy przystosowany jest do użytku przez cały rok. W sezonie letnim Piękna Góra jest chętnie odwiedzana przez miłośników paralotni.

Aktywny wypoczynek – miłośnikom aktywnego spędzania czasu polecamy wycieczki rowerowe (możliwość wypożyczenia roweru w hotelu) po szlakach wyznaczonych w okolicy miasta, skorzystanie z propozycji wypożyczalni sprzętu wodnego, a także przejażdżki konne możliwe dzięki znajdującym się w pobliżu stadninom.

Wędkarstwo – W okolicach miasta Ełk znajduje się wiele jezior pełnych ryb, które są rajem dla wędkarzy. Wszystkie formalności potrzebne do wędkowania można przeprowadzić na miejscu w sklepach wędkarskich zaopatrzonych w pełen asortyment sprzętu.

Akceptujemy karty płatnicze.
Akceptowane płatności